HJA36150U33X – Square D I-Line Style Plug-In 600V 150A 3 pole circuit breaker 65kA – 480V
SKU: HJA36150U33X Categories: , Brand:
18 People watching this product now!
Fast Shipping
Same-day dispatch on most in-stock electrical parts.
30k+ products
Large inventory of new, used, and obsolete components.
Expert Support
Knowledgeable assistance from experienced electrical staff.
Order Tracking
Track orders easily from dispatch to delivery.
Additional information
Weight 10 lbs
Condition
GTIN
Reviews (0)
0 reviews
0
There are no reviews yet.
Be the first to review “HJA36150U33X – Square D I-Line Style Plug-In 600V 150A 3 pole circuit breaker 65kA – 480V”
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Description
The Square D HJA36150U33X is a 3 Pole solid state molded case circuit breaker with a current rating of 150 Amps and a voltage rating of 600V. It has an interrupting rating of 65kAIC at 480V. The HJA36150U33X has an I-Line style plug-in connection type and includes LSI – long-time, short-time and instantaneous trip functions.