LB120-DFT Levinton 1 Pole 20 amp Dual Function ( AFCI/GFCI )
SKU: LB120-DFT Categories: , , ,
15 People watching this product now!
Fast Shipping
Same-day dispatch on most in-stock electrical parts.
30k+ products
Large inventory of new, used, and obsolete components.
Expert Support
Knowledgeable assistance from experienced electrical staff.
Order Tracking
Track orders easily from dispatch to delivery.
Additional information
Weight 2 lbs
Condition
GTIN
Reviews (0)
0 reviews
0
There are no reviews yet.
Be the first to review “LB120-DFT Levinton 1 Pole 20 amp Dual Function ( AFCI/GFCI )”
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Description
20A 1-Pole AFCI/GFCI Thermal Magnetic Branch Circuit Breaker
20A 1-Pole AFCI/GFCI Dual Function Branch Circuit Breaker with Thermal Magnetic Trip Technology and Plug-On Installation. 120V
Related Products
Placeholder
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
BAB2080 – Eaton – 80 Amp Circuit Breaker Bolt-On – 80 Amp – 2 Pole – 240 Volt
SKU: BAB2080
In stock
Placeholder
QC1050 – Eaton – Circuit Breaker Feed Thru – 50 Amp – 1 Pole – 120 Volt