Q2200BHH – Siemens Plug-In 240V 200A 2 pole circuit breaker 65kA@240V
SKU: Q2200BHH Categories: , Brand:
13 People watching this product now!
Fast Shipping
Same-day dispatch on most in-stock electrical parts.
30k+ products
Large inventory of new, used, and obsolete components.
Expert Support
Knowledgeable assistance from experienced electrical staff.
Order Tracking
Track orders easily from dispatch to delivery.
Additional information
Weight 4 lbs
Condition
GTIN
Reviews (0)
0 reviews
0
There are no reviews yet.
Be the first to review “Q2200BHH – Siemens Plug-In 240V 200A 2 pole circuit breaker 65kA@240V”
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Description
The Siemens Q2200BHH is a 2 Pole thermal magnetic molded case circuit breaker with a current rating of 200 Amps and a voltage rating of 120/240V. It has an interrupting rating of 65kAIC. The Q2200BHH has a plug-in connection type and includes long time and instantaneous trip functions.