QO120PDF – Square D – Dual Function Circuit Breaker Plug-In – 20 Amp – 1 Pole – 120 Volt
SKU: QO120PDF Categories: , Brand:
19 People watching this product now!
Fast Shipping
Same-day dispatch on most in-stock electrical parts.
30k+ products
Large inventory of new, used, and obsolete components.
Expert Support
Knowledgeable assistance from experienced electrical staff.
Order Tracking
Track orders easily from dispatch to delivery.
Additional information
Weight 1.5 lbs
Condition
GTIN
Reviews (0)
0 reviews
0
There are no reviews yet.
Be the first to review “QO120PDF – Square D – Dual Function Circuit Breaker Plug-In – 20 Amp – 1 Pole – 120 Volt”
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Description
Square D QO series single pole 20 ampere plug-in molded case circuit breaker with maximum voltage rating of 120V tripping method thermal magnetic and standard interrupting rating of 10 kiloampere at 120V complete with plug-on neutral dual function CAFI/GFI protection (LI) long-time and instantaneous trip functions.
Related Products
Placeholder
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Cutler-Hammer QC1030 1 pole Circuit Breaker
SKU: QC1030
In stock
Placeholder
BAB2080 – Eaton – 80 Amp Circuit Breaker Bolt-On – 80 Amp – 2 Pole – 240 Volt
SKU: BAB2080
In stock
BAB2020 – Eaton – 20 Amp Circuit Breaker Bolt-On – 20 Amp – 2 Pole – 240 Volt
SKU: BAB2020
QC1020 – Eaton – Circuit Breaker Feed Thru – 20 Amp – 1 Pole – 120 Volt